Bezpieczny deweloper

inwestycje budowlane
z przyszłością

ACATOM to firma powołana do przedsięwzięć deweloperskich. Celem i misją spółki jest skupienie się na inwestycjach mieszkaniowych realizowanych na najwyższym poziomie z wykwalifikowaną kadrą specjalistów.

Realizując projekty mieszkaniowe stawiamy sobie jeden cel – dostarczyć produkt charakteryzujący się wysoką jakością w przystępnej cenie. Staramy się realizować projekty, które wyróżnia piękna i nowoczesna architektura, wysokiej jakości materiały wykończeniowe, funkcjonalne rozwiązania przestrzenne oraz bezpieczeństwo.

Atutem firmy jest wieloletnie doświadczenie w procesach inwestycyjnych począwszy od analizy zakupu nieruchomości, opracowania dokumentacji, uzyskania pozwolenia na budowę poprzez przygotowanie inwestycji do sprzedaży, profesjonalną obsługa klientów, aż do odbioru i uzyskania pozwolenia na użytkowanie.

Wybieramy tylko ciekawe lokalizacje spełniające oczekiwania Naszych Klientów.

Dotychczas zrealizowane inwestycje mieszkaniowe w Krakowie to m.in. Zielone Osiedle przy ul. Bieżanowskiej 77A, 77B, 77C oraz budynek wielorodzinny przy ul. Walerego Sławka 16C, budynek przy ul.Dolnej 12 i na os.Bohaterów Września 1J, os.Na Lotnisku 1.

często zadawane
pytania i odpowiedzi

Czy deweloper jest właścicielem działki na której powstaje inwestycja?

Tak Deweloper jest właścicielem gruntu, na którym inwestycja jest realizowana.

Czy inwestycja posiada prawomocne pozwolenie na budowę?

Inwestycja posiada prawomocne pozwolenie na budowę. Każdy deweloper ma obowiązek udostępnić wszelkie dokumenty potwierdzające stan prawny inwestycji.

Czy przedsięwzięcie deweloperskie jest kredytowane?

Inwestycja nie jest obciążona kredytem, jest realizowana ze środków własnych spółki. Deweloper ma zapewnione środki finansowe na zrealizowanie całej inwestycji.

Czy firma posiada aktualny wypis z Księgi Wieczystej?

Tak firma posiada aktualny Wypis z Księgi Wieczystej , który jest ważnym elementem uwiarygodniającym prawidłowy i deklarowany przez dewelopera stan prawny inwestycji, zwłaszcza kwestii własności.

Czy deweloper stosuje się do przepisów ustawy deweloperskiej?

Deweloper stosuje się do tzw. Ustawy Deweloperskiej z dnia 16 września 2011 roku, która obowiązuje od dnia 29 kwietnia 2012 roku.

Czy środki wpłacane są na rachunek powierniczy?

Środki wpłacane przez Klientów są wpłacane na rachunek powierniczy otwarty.

jak wygląda
proces zakupu

1

Wybór inwestycji

ul. Czerwonego Prądnika 8
ul. Żmujdzka 23
ul. Kobierzyńska 164

2

Wybór mieszkania

mieszkania
komórki lokatorskiej
miejsca postojowego

3

Umowa deweloperska

Podpisanie umowy deweloperskiej w formie aktu notarialnego

4

Koszty umowy deweloperskiej

Koszty czynności notarialnych i sądowych ponoszone są w równych częściach przez dewelopera i nabywcę.

5

Pozwolenie na użytkowanie

Uzyskanie pozwolenia na użytkowanie przez Dewelopera.

6

Przekazanie kluczy do mieszkania

Podpisanie protokołu odbioru lokalu mieszkalnego oraz odbiór kluczy.

 

7

Podpisanie umowy przeniesienia własności.

Umowa sporządzana jest w formie aktu notarialnego. Warunkiem jej podpisania jest wpłacenie całej ceny sprzedaży określonej w umowie.

Koszty sporządzenia umowy i opłaty sądowe pokrywa w całości nabywca.

8

Przeniesienie prawa własności

Efektem umowy jest przeniesienie na Państwa prawa własności wyodrębnionego lokalu mieszkalnego wraz z udziałem w gruncie, dla którego zostanie przez Sąd założona osobna księga wieczysta. Po podpisaniu umowy otrzymujecie Państwo klucze do mieszkania. W ten sposób stajecie się Państwo właścicielem mieszkania własnościowego hipotecznego, a co za tym idzie członkiem wspólnoty mieszkaniowej utworzonej przez wszystkich właścicieli lokali w tej nieruchomości, na podstawie ustawy o własności lokali.