O firmie

ACATOM to firma deweloperska
z ponad 13-letnim doświadczeniem na rynku. Posiada solidne korzenie w branży budowlanej, ponieważ wywodzi się z firmy wykonawczej działającej od przeszło 20 lat.

ACATOM realizuje inwestycje budowlane z poszanowaniem środowiska naturalnego, zasad etyki oraz przede wszystkim z dbałością o satysfakcję klientów i przyszłych mieszkańców.

 

Wybór miejsca zamieszkania jest jedną z najważniejszych i zarazem najtrudniejszych decyzji podejmowanych w życiu każdego człowieka. Nierzadko wymaga wyrzeczeń i przysparza wielu stresów. Ale niesie też ze sobą oczekiwanie spełnienia marzeń…

 

Dlatego przygotowując i realizując nasze projekty mieszkaniowe stawiamy sobie za cel dostarczenie produktu charakteryzującego się wysoką jakością w przystępnej cenie. Staramy się realizować projekty, które wyróżnia ponadczasowa prosta i nowoczesna architektura, wysokiej jakości materiały budowlane, a przede wszystkim ponadprzeciętna funkcjonalność.

 

Nasi pracownicy i podwykonawcy to profesjonaliści z pasją tworzenia. Nieustannie pamiętający o tym, że każda kolejna inwestycja to nie tylko metry kwadratowe, ale przede wszystkim miejsce w którym znaczną część swojego życia będą spędzać nasi Klienci. Dlatego swoją pasję przekładają na nieustanne starania, aby przyszli mieszkańcy otrzymali idealnie dopasowaną przestrzeń. Stale pamiętają, że od jakości ich pracy dziś, zależy jakość życia przyszłych mieszkańców przez najbliższe kilka, kilkanaście a czasem nawet kilkadziesiąt lat.

 

Do tej pory wybudowaliśmy i sprzedaliśmy ponad 900 mieszkań oraz kilkadziesiąt lokali usługowych. Są to mieszkania i lokale znajdujące się w dotychczas zrealizowanych inwestycjach na terenie Krakowa

zobacz nasze realizacje

Tu jesteśmy

Miasto Powierzchnia użytkowa (m2) Ilość mieszkań
Gliwice 8 419 152
Katowice 7 442 131
Kraków 50 516 827
Rzeszów 13 067 230
Warszawa 6 896 137
Razem 86 340 1 477

Pytania i odpowiedzi

Czy deweloper jest właścicielem działki na której powstaje inwestycja?
Tak, deweloper jest właścicielem gruntu, na którym inwestycja jest realizowana.
rozwiń
Czy inwestycja posiada ostateczne pozwolenie na budowę?
Tak, każda realizowania przez nas inwestycja jest realizowana z  poszanowaniem przepisów prawa, więc zanim przystąpimy do prowadzenia jakichkolwiek robót budowlanych niezbędne jest uzyskanie ostatecznego pozwolenia na budowę. Każdy klient ma prawo wglądu we wszelkie dokumenty potwierdzające stan prawny inwestycji.
rozwiń
Czy przedsięwzięcie deweloperskie jest kredytowane?
Inwestycje przez nas realizowane nie są obciążone kredytem, są one realizowane ze środków własnych spółki.
rozwiń
Czy firma jest wpisana do Księgi Wieczystej jako właściciel / użytkownik wieczysty.
Tak, firma jest właścicielem (ewentualnie przysługuje jej prawo wieczystego użytkowania) nieruchomości na których realizowana jest inwestycja. Na życzenie klienta możliwe jest zapoznanie się z treścią Księgi Wieczystej.
rozwiń
Czy deweloper stosuje się do przepisów ustawy deweloperskiej?
Tak, deweloper stosuje się do Ustawa z dnia 16 września 2011 r. o ochronie praw nabywcy lokalu mieszkalnego lub domu jednorodzinnego, potocznie zwanej ustawą deweloperską.
rozwiń
Czy środki wpłacane są na rachunek powierniczy?
Tak, jeśli klient kupuje mieszkanie przed zakończeniem budowy to jego pieniądze trafiają na  rachunek powierniczy prowadzony przez bank. Środki z rachunku powierniczego przeznaczone są na budowę i wykończenie lokali mieszkalnych, a deweloper otrzymuje je od banku w miarę postępów prac budowlanych. Bank kontroluje nie tylko zakończenie każdego z etapów przedsięwzięcia, ale również sposób, w jaki deweloper wykorzystuje środki z rachunku powierniczego oraz celowość wydatkowania tych funduszy. Zapewnia to ochronę interesów klientów i środków pieniężnych wpłacanych na poczet wybranego przez nich lokalu.
rozwiń
Kto zajmuje się generalnym wykonawstwem inwestycji?
Dotychczasowym generalnym wykonawcą naszych inwestycji jest Sarivo, sprawdzona firma o ugruntowanej pozycji na rynku. Współpracujemy również z innymi firmami, które wybieramy na podstawie analizy ofert i zrealizowanych dotychczas inwestycji.
rozwiń
Czy jest możliwość sprawdzenia kondycji finansowej firmy?
Każdy klient ma możliwość wglądu w sprawozdanie finansowe firmy.
rozwiń
Czy można obejrzeć inwestycję przed oddaniem jej do użytku?
Klienci po wcześniejszym umówieniu się ze sprzedawcą mogą zapoznać się z postępem prac na budowie. Aktualny stan zaawansowania można śledzić na stronie internetowej w zakładce dokumentacja fotograficzna dotyczącej każdej inwestycji.
rozwiń
Czy kwestie formalne mogę załatwić z wybranym przez siebie notariuszem?
Polecamy współpracującą z nami kancelarię notarialną, ze względu na bezpieczeństwo, a także niskie, wynegocjowane przez nas stawki. Na życzenie klienta przeprowadzamy formalności w preferowanej przez niego kancelarii.
rozwiń
Czy osiedle jest ogrodzone?
Taka informacja znajduje się w opisie inwestycji, nie wszystkie nasze inwestycje są ogrodzone. Zależy to od okolicy w jakiej znajduje się inwestycja. Dbamy o to, by nie burzyć ładu przestrzennego wokół inwestycji.
rozwiń
Czy na terenie osiedla będzie plac zabaw?
Każda nasza inwestycja posiada własny plan zagospodarowania przestrzennego, wskazujący organizację terenu wokół osiedla. Jeśli tylko jest to możliwe na terenie osiedla wyznaczmy miejsce i organizujemy plac zabaw dla dzieci. Taka informacja znajduje się w opisie inwestycji.
rozwiń
Co to jest "stan deweloperski"?
Stan deweloperski to standard w jakim przekazywane są mieszkania, a ogólny jego opis znajduje się w karcie „Standard wykończenia mieszkania” na stronie internetowej każdej inwestycji. Standard wykończenia zamieszczony jest również w prospekcie informacyjnym, który jest załącznikiem do umowy deweloperskiej i zawiera opis techniczny mieszkania oraz budynku, a także określa wyposażenie, zakres wykończenia oraz rodzaj użytych materiałów. Szczegółowych informacji udzielamy na ten temat również w biurach sprzedaży.
rozwiń
Czy możliwe jest wprowadzenie zmian lokatorskich, czyli tzw. robót dodatkowych – np. przesunięcie ścian działowych lub umiejscowienia grzejników?
Jest to możliwe po konsultacji z działem technicznym, który przeprowadzi analizę możliwości, wyceni koszty prac i przedstawi klientowi do akceptacji.
rozwiń
Jaki będzie termin przekazania mieszkań?
Wszystkie mieszkania przekazywane są do użytku po uzyskaniu pozwolenia na użytkowanie danej inwestycji.
rozwiń
Jaki będzie termin zakończenia budowy?
Termin zakończenia budowy jest wskazany w opisie inwestycji i zgodny z terminem podanym w umowie deweloperskiej. Nie mamy opóźnień w dotrzymywaniu terminów zakończenia budowy poszczególnych inwestycji.
rozwiń
W jaki sposób można zarezerwować mieszkanie? Czy podpisujemy umowy rezerwacyjne?
Mieszkania w naszych inwestycjach można zarezerwować osobiście odwiedzając biura sprzedaży, telefonicznie bądź mailowo. Gwarantujemy 7 dni rezerwacji mieszkania bez formalnych zobowiązań. W zależności od poszczególnej inwestycji i stopnia zaawansowania jej budowy proponujemy umowy rezerwacyjne bądź tylko umowy deweloperskie.
rozwiń
Ile wynosi opłata rezerwacyjna?
Opłata rezerwacyjna w zależności od inwestycji wynosi od 5 tys. zł do 10 tys. zł.
rozwiń
Jak wygląda harmonogram spłat?
Wartość mieszkania zwykle podzielona jest na raty, które klient wpłaca na rachunek powierniczy. Wysokość rat jest ustalana na podstawie harmonogramu przedsięwzięcia deweloperskiego. Harmonogram płatności rat precyzuje umowa deweloperska. Istnieje możliwość indywidualnego ustalenia harmonogramu.
rozwiń
Jaka będzie wysokość czynszu administracyjnego?
Wysokość czynszu administracyjnego jest ustalana przez podmiot administrujący daną inwestycją, po oddaniu jej do użytku. Firmy zarządzające, którym powierzamy zrealizowane inwestycje wybieramy rzetelnie, na podstawie dotychczasowej współpracy oraz referencji poszczególnych firm.
rozwiń
W jaki sposób wykończone są balkony/tarasy/ogródki?
Informacja o sposobie wykończenie balkonów, tarasów i ogródków zawarta jest w prospekcie informacyjnym stanowiącym załącznik do umowy deweloperskiej.
rozwiń

Inwestycje z myślą
o przyszłości