Aktualności

Wspieramy bezdomne zwierzęta
W Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt przy ul. Rybnej 3 w Krakowie przebywa przeciętnie około 200-300 psów i kotów różnych ras i wielkości. Niektóre spędzają tam wiele miesięcy, a nawet lat, a niektóre do końca swoich dni są skazane na pobyt w schronisku.

Nie chcemy i nie możemy być obojętni na ich los, dlatego ponownie postanowiliśmy odwiedzić schronisko. Przekazaliśmy kolejne kilkadziesiąt kilogramów karmy dla psich podopiecznych, które zakupiliśmy dzięki zbiórce pieniężnej przeprowadzonej wśród pracowników Acatom. Pomagamy nie tylko od święta!

 

Zapraszamy serdecznie do zaangażowania się w naszą akcję. Wszelkie szczegóły dotyczące form wsparcia, a także informacje na temat psów i kotów czekających na adopcję, znajdziecie Państwo pod linkiem: Schronisko Kraków.

Nowe mieszkania w Gliwicach z atrakcyjnymi rabatami
Doskonała lokalizacja w centrum miasta, parking podziemny, rowerownie i wózkownie dla mieszkańców to tylko kilka zalet naszej gliwickiej inwestycji z pozwoleniem na użytkowanie – Apartamenty Mikołowska.
W sprzedaży mamy jeszcze gotowe do odbioru mieszkania o metrażach 75 m², a przy zakupie każdego z nich oferujemy atrakcyjny rabat! Więcej informacji na temat promocji i dostępnych w ofercie mieszkań można uzyskać pod nr telefonu 32 32 000 32 lub adresem mailowym gliwice@acatom.pl. Mieszkania można obejrzeć po wcześniejszym umówieniu się – zachęcamy do kontaktu! Zapraszamy na stronę inwestycji: https://acatom.pl/inwestycja/apartamenty-mikolowska
Przywitaj wiosnę w nowym mieszkaniu!
Daszyńskiego Park to nasza katowicka inwestycja wokół której roztacza się las, a w niedalekiej odległości znajduje się Park Śląski. Między budynkami osiedla już niedługo rozkwitną krzewy i zazielenią się drzewa, bowiem zadbaliśmy o liczne nasadzenia na terenie inwestycji.

Dzięki temu szczególnie wiosną Daszyńskiego Park będzie prezentować się wyjątkowo atrakcyjnie. Co ważne inwestycja uzyskała już pozwolenie na użytkowanie. Mieszkania są więc gotowe do odbioru i czekają na swoich przyszłych nabywców.

Tylko teraz można kupić miejsce postojowe w garażu podziemnym w tej inwestycji z 50% rabatem. To oznacza nawet 26 000 zł upustu przy dokonaniu zakupu! Skorzystaj z okazji i przywitaj wiosnę w nowym mieszkaniu!*

Więcej informacji udziela Biuro Sprzedaży w Katowicach pod nr telefonu 32 32 000 38 i mailem katowice@acatom.pl. Zapraszamy do kontaktu!

*Promocja nie dotyczy miejsc postojowych zewnętrznych. Promocja nie łączy się z innymi promocjami i dotyczy tylko umów z obowiązkiem zapłaty za przedmiot umowy do końca czerwca 2024 roku. Regulamin promocji: LINK.

Z prezentami w schronisku dla zwierząt
Jak co roku dołączamy się do apeli o wsparcie dla podopiecznych schronisk dla zwierząt, potrzebujących pomocy szczególnie zimą. Nasze apele staramy się przekuć w czyny, dlatego i tym razem dotarliśmy do naszych czworonożnych przyjaciół z pomocą.

Świąteczny prezent w postaci karmy dla mniejszych i większych psich pociech trafił do Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt przy ul. Rybnej 3 w Krakowie jeszcze przed świętami Bożego Narodzenia. Takie zakupy były możliwe dzięki hojnym datkom i wielkim sercom naszych pracowników, którzy kolejny raz stanęli na wysokości zadania i wzięli udział w firmowej zbiórce na rzecz schroniska, a także zorganizowali transport i przy okazji odwiedzili zwierzaki.

Zachęcamy do zaangażowania się w naszą akcję. Wszelkie szczegóły dotyczące form wsparcia, a także informacje na temat psów i kotów czekających na adopcję, znajdziecie Państwo pod linkiem: Schronisko Kraków.

Pomagamy! Acatom sponsorem meczu charytatywnego
W sobotę 16 grudnia na Lodowisku Jantor w Katowicach odbył się Wielki Mecz Charytatywny HOKEJ OD SERCA, w którym Drużyna Przedsiębiorców grała przeciwko Hokejowej Reprezentacji Artystów Polskich. Po raz kolejny mieliśmy przyjemność być sponsorem tego wydarzenia.

W tym roku pieniądze z biletów-cegiełek i licytacji zostaną przeznaczone na leczenie Marcina Standury i Dominika Kwiatkowskiego, którzy po są po ciężkich wypadkach, pomoc dla młodych talentów z Naprzód Janów Katowice, a także wsparcie dla UKKS Katowice U13 w spełnieniu ich marzeń o międzynarodowych turniejach.

W akcji na lodzie pojawili się m.in.: Roman Polko, Julia Wróblewska, Mariusz Gabrek, Wojciech Wojciechowski, Tomasza Lebuda, Jan Kliment, Darek Maciborek, Rafał Bryndal i Tomasz Olbratowski. Całość poprowadził niezrównany Irek Bieleninik. Atmosfera była gorąca, a sportowych emocji nie zabrakło. Do zobaczenia za rok!

 

Pozwolenie na użytkowanie dla inwestycji Apartamenty Mikołowska!
Inwestycja Apartamenty Mikołowska, powstająca w centrum Gliwic, otrzymała pozwolenie na użytkowanie. To dokument stwierdzający, że inwestycja została wykonana zgodnie z projektem budowlanym, a także spełnia wszelkie możliwe normy i warunki techniczne, sanitarne i przeciwpożarowe. Inwestycja została tym samym zakończona, a mieszkania są gotowe do odbioru przez przyszłych lokatorów. Gratulujemy wszystkim nowym mieszańcom!

W ofercie Biura Sprzedaży Apartamentów Mikołowska pozostało jeszcze kilka średnich i dużych mieszkań o powierzchni od 53 m² do 75 m², a także atrakcyjne mieszkanie z rozległym tarasem o metrażu ponad 100 m². Dla wygody mieszkańców zaprojektowano zewnętrzne i podziemne miejsca postojowe, a także przestrzeń rekreacyjną do wspólnego użytku wszystkich mieszkańców – zielone patio. W części wspólnej na parterze budynku znalazły się pomieszczenia do przechowywania rowerów i wózków dziecięcych, dzięki czemu nie będzie potrzeby wykorzystywania w tym celu powierzchni prywatnych mieszkań i komórek lokatorskich.

Inwestycja Daszyńskiego Park z pozwoleniem na użytkowanie!
Kolejne pozwolenie na użytkowanie w historii firmy Acatom zostało przyznane! Tym razem otrzymała je inwestycja Daszyńskiego Park – przedsięwzięcie deweloperskie realizowane przez nas w Katowicach.

Pozwolenie na użytkowanie to dokument wydawany przez Powiatowy Inspektorat Nadzoru Budowlanego stwierdzający, że inwestycja została wykonana zgodnie z projektem budowlanym, a także spełnia wszelkie możliwe normy i warunki techniczne, sanitarne i przeciwpożarowe. Zakupione przez klientów mieszkania w Daszyńskiego Park są więc gotowe do odbioru.
Wszystkich zainteresowanych kupnem mieszkania w naszej katowickiej inwestycji prosimy kontakt: katowice@acatom.pl, tel. 32 32 000 38.

Uwaga – Biuro Sprzedaży Mieszkań mieści się obecnie na terenie inwestycji przy ul. Daszyńskiego 38 w lokalu nr 10 (parter). Zapraszamy!

Pierwszy beton w Rzeszowie wylany!
Budowa inwestycji Langiewicza 37 ruszyła pełna parą. Pierwszy beton został wylany. Na miejscu placu budowy trwają prace nad zabezpieczeniem wykopu i montaż ścianki Larsena.

Sprzedanych zostało już 35 mieszkań z dostępnej oferty. Wszystkich zainteresowanych zakupem mieszkania zapraszamy do biura sprzedaży przy ul. Handlowej 3 w dni robocze w godzinach od 8:00 do 17:00, a w soboty od 9:00 do 13:00. Do zobaczenia w Rzeszowie!

Inwestycja w Gliwicach prawie gotowa!
Trwają ostatnie prace na placu budowy inwestycji Apartamenty Mikołowska.

Przed nami zagospodarowanie terenu i roboty wykończeniowe części wspólnych wewnątrz budynku. Zakończenie budowy i uzyskanie decyzji pozwolenia na użytkowanie jeszcze w 2023 roku.  

Piastowska 30 – ostatnie mieszkanie sprzedane!
Z ogromną przyjemnością informujemy, że nasza krakowska inwestycja znalazła już komplet właścicieli. Ostatnie z dostępnych mieszkań w inwestycji Piastowska 30 właśnie zostało sprzedane. Gratulujemy wszystkim nabywcom i życzymy samych szczęśliwych chwil pod nowym adresem!
To już druga inwestycja, którą zakończyliśmy w tym roku. Przed nami kolejne wyzwania i nowe projekty. Dziękujemy wszystkim klientom za zaufanie!
Langiewicza 37 – start sprzedaży!
Miło nam poinformować, że rozpoczęliśmy sprzedaż naszej najnowszej inwestycji.

Langiewicza 37 to dwunastokondygnacyjny budynek powstający blisko centrum Rzeszowa. W ramach inwestycji oferujemy łącznie 230 mieszkań o powierzchni od 34,04 m² do 99,12 m². W zależności od kondygnacji mieszkania posiadają ogródki, balkony lub widokowe tarasy.  Dla właścicieli zaprojektowaliśmy w sumie 290 miejsc postojowych, a także komórki lokatorskie, schowki oraz wózkownie. Na parterze zaplanowaliśmy strefę 5 lokali usługowych.

Biuro Sprzedaży Mieszkań w Rzeszowie znajduje się nieopodal inwestycji – przy ul. Handlowej 3 i czynne jest od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 16:00. Zachęcamy do kontaktu również pod nr tel.: 17 710 00 17 oraz drogą mailową: rzeszow@acatom.pl.

Pozwolenie na użytkowanie dla inwestycji Wawer Go!
Nasze jedenaste przedsięwzięcie deweloperskie zostało zakończone! Wawer Go – inwestycja mieszkaniowa realizowana przez nas w stolicy, otrzymała właśnie pozwolenie na użytkowanie.

To dokument wydawany przez Powiatowy Inspektorat Nadzoru Budowlanego stwierdzający, że inwestycja została wykonana zgodnie z projektem budowlanym, a także spełnia wszelkie możliwe normy i warunki techniczne, sanitarne i przeciwpożarowe. W tej inwestycji wszystkie mieszkania zostały już sprzedane. Zapraszamy do śledzenia naszej strony – wkrótce będziemy informować o rozpoczęciu drugiego etapu Wawer Go.  

Twoje własne mieszkanie z programem Bezpieczny Kredyt 2%
Szukasz swojego pierwszego mieszkania? Planujesz je kupić jeszcze w tym roku? Skorzystaj z rządowego programu Bezpieczny Kredyt 2%, a my pomożemy Ci zagospodarować go jak najlepiej.

Po pierwsze - wybierz mieszkanie

Zadbaliśmy o to, by oferta mieszkań w Daszyńskiego Park była odpowiednio szeroka i różnorodna, ale ilość dostępnych lokali wciąż się zmniejsza. Już teraz wybierz swoje wymarzone mieszkanie, zanim znikną te najatrakcyjniejsze. Nie zwlekaj do momentu planowanego uruchomienia programu Bezpieczny Kredyt 2% w lipcu 2023, ponieważ liczba zainteresowanych nim osób ciągle rośnie.

Po drugie - podpisz umowę deweloperską

Podpisując umowę deweloperską gwarantujesz sobie niezmienność ceny mieszkania i zobowiązujesz się do wpłaty jedynie 20% jego wartości. Pozostałą kwotę, czyli II transzę, wpłacisz dopiero z końcem sierpnia 2023 roku.  Nie ponosisz żadnego ryzyka, ponieważ umożliwiamy odstąpienie od umowy, w sytuacji gdy jednak nie uda Ci się uzyskać finansowania. Więcej informacji na temat harmonogramu płatności i możliwości odstąpienia od umowy udzielają pracownicy w Biurze Sprzedaży w Katowicach.

Po trzecie – skorzystaj z finansowania

Z podpisaną umową deweloperską i sprawdzoną zdolnością kredytową możesz w pierwszej kolejności już od startu programu starać się o uzyskanie finansowania w ramach Bezpiecznego Kredytu 2%. Masz na to czas aż do końca sierpnia 2023 roku, bo wtedy dopiero będzie przypadała płatność kolejnej transzy za Twoje mieszkanie. Zapłacisz ją po uruchomieniu kredytu. Jeśli jednak dwa niezależne banki odmówią Ci udzielenia finansowania, masz możliwość odstąpienia od umowy bez ponoszenia kosztów.

To prosty przepis na Twoje mieszkanie z Acatom! Wybierz mieszkanie, podpisz z nami umowę deweloperską i wraz ze startem programu Pierwsze Mieszkanie skorzystaj z rządowego dofinansowania Bezpieczny Kredyt 2%.

Więcej szczegółów w Biurze Sprzedaży Mieszkań – nr tel. 32 32 00 38, katowice@acatom.pl. Zapraszamy do kontaktu!

Wawer Go – wszystkie mieszkania sprzedane!
Ostatnie mieszkanie w inwestycji Wawer Go właśnie zostało sprzedane! Dziękujemy wszystkim klientom za zaufanie i gratulujemy nowego adresu zamieszkania przy ul. Przylaszczkowej.

Żegnamy się z Warszawą, ale.. nie na długo. Już wkrótce będziemy informować o starcie II etapu inwestycji Wawer Go.

Zachęcamy do zaglądania na naszą stronę internetową!

Piastowska 30 z pozwoleniem na użytkowanie
Nasza najnowsza krakowska inwestycja została zakończona i otrzymała pozwolenie na użytkowanie. 7-kondygnacyjny budynek Piastowskiej 30 jest dziesiątym zrealizowanym przez nas przedsięwzięciem deweloperskim.

Pozwolenie na użytkowanie to dokument wydawany przez Powiatowy Nadzór Budowlany stwierdzający, że inwestycja została wykonana zgodnie z projektem budowlanym, a także spełnia wszelkie możliwe normy i warunki techniczne, sanitarne i przeciwpożarowe.  Nasi  klienci zostali już poinformowani o możliwości odbioru swoich mieszkań. Chętnych na zakup mieszkania w tej prestiżowej lokalizacji zapraszamy do kontaktu z Biurem Sprzedaży pod nr tel. 12 222 02 01. W ofercie zostały już tylko ostatnie 3 mieszkania.

Charytatywny mecz "Hokej od serca" w Katowicach
W sobotę, 17 grudnia na lodowisku Jantor w Katowicach mieliśmy przyjemność wziąć udział w kolejnej edycji wyjątkowej akcji — Hokej od serca. Drużyny gwiazd i przedsiębiorców spotkały się nie tylko po to, by wspólnie zagrać i bawić się, ale przede wszystkim w szczytnym celu. Cały dochód z biletów cegiełek na mecz oraz z licznych licytacji przeprowadzonych w trakcie wydarzenia został przeznaczony na potrzeby Hospicjum Cordis oraz leczenie podopiecznych Fundacji Wspieramy Marzenia – Pawła Nantki i Marcina Standury.

W wydarzeniu udział wzięli m.in. Julia Wróblewska, Ewelina Lisowska, Wojciech Wojciechowski, Tomasz Olbratowski, Przemysław Skowron, Darek Maciborek, Arleta Zalewska, Jan Kliment i Janusz Adamiec. Podczas meczu odbywały się konkursy dla publiczności, najmłodsi zaś mogli skorzystać ze strefy animacji. Pokaz umiejętności rajdowych zaprezentowali Najszybsi Bracia w Polsce - Jarosław Szeja i Marcina Szeja.

Jako sponsorzy jesteśmy dumni, że mogliśmy być częścią tak ogromnego i szlachetnego charytatywnego przedsięwzięcia.

Mikołajki dla Ośrodka Wsparcia Rodziny w Chorzowie
Niedzielne popołudnie 4 grudnia było dla nas wyjątkowe i bardzo radosne. Spędziliśmy je w Starochorzowskim Domu Kultury z grupą kilkudziesięciu młodych osób – dzieci i młodzieży znajdujących się pod opieką Ośrodka Wsparcia Rodziny w Chorzowie. Wspólnie świętowaliśmy Mikołajki.

Spotkanie uświetnił spektakl „Zosia z Szarego Miasta” w reżyserii Jakuba Pieczki i w wykonaniu aktorów działających w Stowarzyszeniu „take tam”  im. Artystów Międzywojnia. Poznaliśmy historię Zosi, mieszkającej w Szarym Mieście, w którym nie ma żadnych uczuć, wszystko jest nudne i bezbarwne. Dziewczynka odnajduje na strychu starą książkę, w której jest mapa prowadząca do Królowej Emocji. Spektakl spotkał się z entuzjastyczną i żywą reakcją widowni.

Główną atrakcją imprezy była wizyta Świętego Mikołaja i Elfa. Każde dziecko mogło porozmawiać chwilę z Mikołajem i zrobić sobie wspólne zdjęcie. Oczywiście nie zabrakło prezentów – wszystkie dzieci otrzymały podarunek z życzeniami „Słodkich Świąt” od firmy Acatom. Najmłodsi uczestnicy imprezy mogli dać upust swojej kreatywności w kąciku plastycznym. Świąteczna atmosfera spotkania udzieliła się wszystkim uczestnikom, a nam dodała energii do działania na kolejne tygodnie.

Organizacja spotkania mikołajkowego dla Ośrodka Wsparcia Rodziny w Chorzowie jest działaniem firmy Acatom na rzecz lokalnej społeczności. Pragniemy realnie wspierać naszych sąsiadów, konsekwentnie wdrażając politykę społecznie odpowiedzialnego biznesu poprzez prowadzenie działań charytatywnych.

Konkurs o tytuł Krakowskiego Dewelopera Roku
23. września mieliśmy przyjemność wziąć udział w gali rozdania nagród dziesiątej edycji Konkursu o tytuł Krakowskiego Dewelopera Roku i nagrodę Złotego Sokoła, która odbyła się Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha. Certyfikat uczestnictwa w konkursie odebrał Krzysztof Mus, Prezes Zarządu firmy Acatom.

Do udziału w tegorocznej edycji konkursu została nominowana jedna z naszych krakowskich inwestycji - Federowicza 61, zakończona w II połowie 2021 roku. W skład tego kameralnego osiedla wchodzi dziesięć 2-piętrowych budynków i 80 mieszkań, o powierzchni od 34 m² do ponad 83 m².

Najważniejszym celem konkursu jest ocena podmiotów realizujących inwestycje mieszkaniowe na terenie Krakowa i gmin ościennych. W bieżącej edycji nominowanych zostało w sumie 11 firm deweloperskich i 14 inwestycji, a konkurs w tym roku obchodził swoje XX-lecie. Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i wszystkim wyróżnionym firmom.

 

Raport Przyjazny Deweloper 2022
Z przyjemnością informujemy, że znaleźliśmy się w gronie dziesięciu polskich firm, które otrzymały tytuł Przyjaznego Dewelopera 2022.

Wyróżnienie przyznawane jest przez redakcje Gazety Finansowej oraz Home & Market tym przedsiębiorcom z sektora nieruchomości, dla których dane słowo, czyli to, co zadeklarowali w ofercie i zawarli w umowie – jest wiążące. Przyjazny deweloper to według dziennikarzy również taki, który gotowy jest służyć pomocą i dzielić się swoim doświadczeniem.

Zapraszamy do zapoznania się z całym raportem: Przyjazny Deweloper 2022.

 

V Charytatywny Bieg św. Goara
Dnia 14 maja 2022 w Lesie Komunalnym w Gliwicach odbył się V Bieg Charytatywny św. Goara, zorganizowany przez Gliwickie Centrum Edukacyjno – Rehabilitacyjne i Radę Rodziców. W biegach dla dzieci i dorosłych na kliku różnych dystansach wzięło udział łącznie ponad 250 osób.

Każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy medal, nagrodę oraz  pakiet startowy. W trakcie Festynu dzieci wraz z rodzicami uczestniczyły w warsztatach, licznych grach i zabawach. Patronat honorowy nad Biegiem objął Prezydent Miasta Gliwice Adam Neumann. Celem biegu było pozyskanie funduszy na  budowę ścieżki sensorycznej. A my mieliśmy ogromną przyjemność oraz wyjątkowy zaszczyt być sponsorem tego wydarzenia. Więcej informacji na stronie GCER i na profilu FB.

Acatom wygrywa Ranking Najlepszych Inwestycji na Śląsku
Z przyjemnością informujemy, że 1 miejsce w Rankingu Najlepszych Inwestycji na Śląsku zajęły dwa realizowane przez nas przedsięwzięcia deweloperskie. W I kwartale 2022 roku w Katowicach ranking wygrała inwestycja Daszyńskiego Park, a w Gliwicach – Apartamenty Mikołowska, która utrzymała tym samym pozycję z grudnia 2021.

Ranking Inwestycji to zestawienie portalu RynekPierwotny.pl, w którym raz na kwartał wskazywane są najpopularniejsze inwestycje mieszkaniowe w Polsce. Wyniki rankingu bazują na podstawie analizy zachowań ponad 500 000 użytkowników, którzy co miesiąc przeglądają oferty deweloperów w poszukiwaniu wymarzonego „M”. Cały ranking, obejmujący 18 miast wojewódzkich w Polsce, znajduje się pod linkiem: Ranking Inwestycji.

Wyróżnienie Deweloper Roku 2021
Miło nam poinformować, że firma Acatom została uhonorowana wyróżnieniem Deweloper Roku 2021, przyznawanym przez redakcje „Gazety Finansowej” i „Home & Market”.

Grono wyróżnionych deweloperów w  ocenie redakcji zasłużyło na szczególne uznanie, ponieważ mimo zawirowań, wynikających zarówno z pandemii Covid-19, jak i wojny rosyjsko-ukraińskiej, korzystając z wieloletniego doświadczenia, tak konstruują ofertę, by nieustannie wychodzić naprzeciw oczekiwaniom klientów. Jesteśmy dumni, że nasza praca i zaangażowanie zostały docenione. Z całą treścią raportu „Deweloper Roku 2021” można zapoznać się pod linkiem: Raport Deweloper Roku 2021

Ankieta Badanie Satysfakcji Klienta
Kilka dni temu przekazaliśmy już większość mieszkań nowym właścicielom w ramach zrealizowanej inwestycji Federowicza 61. W finale procesu sprzedaży nasi klienci otrzymali do wypełnienia ankietę Badanie Satysfakcji Klienta. Cenimy sobie każdą wyrażoną opinię, tym bardziej cieszy nas fakt, że nasza praca została doceniona i wszystkie opinie były pozytywne!

Dziękujemy osobom, które poświęciły czas na wypełnienie ankiety. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie miłe słowa. Kilka cytatów  oraz częściowe wynik z ankiet prezentujemy poniżej:

Bardzo dobry kontakt z biurem sprzedaży, Panie bardzo życzliwe, chętne do pomocy w kwestiach wszelakich, bardzo profesjonalna obsługa!

Uzyskałem bardzo profesjonalną pomoc w biurze sprzedaży. Bardzo dziękuję paniom Katarzynie i Paulinie. 100% profesjonalizmu i wysoka kultura osobista.

Jestem pod ogromny wrażeniem Pani Pauliny, niezwykle pomocna, profesjonalna, z ogromną kulturą osobistą i klasą. Wiele razy otrzymałam wyczerpujące odpowiedzi, rady, sugestie, bardzo bezpiecznie klient czuje się pod opieką pani Pauliny.

 

Sprostowanie do artykułu prasowego Dziennika Zachodniego
Dnia 2 lutego 2022 roku na łamach Dziennika Zachodniego ukazało się sprostowanie do artykułu prasowego na temat naszej inwestycji Daszyńskiego Park w Katowicach, który opublikowany został w listopadzie 2021 roku. Poniżej zamieszczamy fragment treści sprostowania:

„Acatom Spółka z o.o. Sp. k. informuje, że odwierty które wykonała Spółka na terenie realizowanej inwestycji sięgały do 26,0 m, a nie od 5 do 6 metrów jak stwierdza artykuł. Na dodatek, należy zaznaczyć iż w trakcie przygotowywania dokumentacji projektowej inwestor dokonał 9 nowych odwiertów o głębokości do 26 m o łącznej długości 164,5 mb co zostało ponadto wsparte geofizycznymi badaniami elektrooporowymi oraz 7 archiwalnymi odwiertami geotechnicznymi.

(…)

Decyzja pozwolenia na budowę w/w inwestycji została wydana w oparciu o projekt budowlany, uwzględniający fakt posadowienia budynków na przedmiotowym terenie, a co za tym idzie projekt ten przewiduje niezbędne warunki techniczne i zabezpieczenia, które gwarantują bezpieczeństwo oraz trwałość inwestycji.”

Całość sprostowania dostępna jest pod linkiem: Sprostowanie w Dzienniku Zachodnim

Wspieramy aktywność dzieci i młodzieży
22 stycznia 2022 r. w Domu Ludowym w Muchówce im. Alojzego Stochla odbyła się XII edycja Międzyświetlicowego Turnieju Tenisa Stołowego o Puchar Burmistrza Nowego Wiśnicza. Turniej zorganizowany został w ramach ferii dla dzieci z Gminy Nowy Wiśnicz.

Mecze w systemie pucharowym były rozgrywane jednocześnie aż na trzech stołach. Kto wie, czy wśród turniejowych graczy nie znalazł się nowy talent na miarę Andrzeja Grubby lub Leszka Kucharskiego?
Turniejowe zmagania były okazją do czynnego wypoczynku oraz sportowej rywalizacji, która w tym trudnym pandemicznym okresie jest niezwykle ważna dla młodych ludzi. Firma Acatom miała przyjemność być partnerem wydarzenia.

Więcej informacji pod linkiem: Relacja z turnieju

 

Acatom zagrał razem z WOŚP!
30. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy już za nami. W tym roku akcję można było wspierać na wiele różnych sposobów, również poprzez wpłaty do eSkarbonki – bez wychodzenia z domu.

Jedna z nich była nasza - Acatomu! Dzięki temu każdy z nas w łatwy sposób mógł zagrać z WOŚP dla okulistyki dziecięcej. Naszą eSkarbonkę można znaleźć pod linkiem:
eSkarbonka Acatom

Apartamenty Mikołowska numerem 1 wśród inwestycji w Gliwicach!
Miło nam poinformować, że jedna z naszych inwestycji na Śląsku zdobyła zaszczytne pierwsze miejsce w rankingu popularności prestiżowego portalu Rynek Pierwotny.
Projekt Apartamenty Mikołowska w grudniu 2021 zdeklasował konkurencję i był najczęściej odwiedzaną inwestycją w Gliwicach.
Świąteczny dar dla naszych czworonożnych przyjaciół
Zima to trudny czas dla podopiecznych schronisk dla zwierząt, dlatego w trosce o naszych braci mniejszych zorganizowaliśmy wśród pracowników firmy Acatom zbiórkę na rzecz pomocy dla jednego z krakowskich schronisk.

Świąteczny apel

W schronisku przebywa kilkaset psów i kotów, które z utęsknieniem czekają na osoby pragnące dać im dom oraz prawdziwą, czułą opiekę. W tym szczególnym okresie, a także w ferworze świątecznych przygotowań warto pamiętać również o naszych czworonożnych przyjaciołach, dlatego zachęcamy wszystkich ludzi dobrej woli do zaangażowania się w pomoc. Wszelkie szczegóły dotyczące form wsparcia, a także informacje na temat psów i kotów czekających na adopcję, znajdziecie Państwo pod linkiem: Schronisko Kraków

Media o nas
Acatom to firma deweloperska działająca na rynku nieruchomości od ponad dekady. Nasza dotychczasowa aktywność to przede wszystkim inwestycje w Krakowie, ale nie tylko.

O naszych planach na przyszłość pisze portal Miasto.pro. W tym roku zaznaczyliśmy nasza obecność w Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii. Cały tekst dostępny na: Miasto Pro.

Mikołajki ze Stowarzyszeniem GTW
5 grudnia mieliśmy zaszczyt być partnerem wyjątkowego wydarzenia. W Stacji Artystycznej Rynek w Gliwicach odbyło się świąteczne spotkanie mikołajkowe, organizowane przez Stowarzyszenie GTW, którego współorganizatorem była firma Acatom. Prawie setka dzieci - podopiecznych i uczestników zajęć Stowarzyszenia - otrzymała świąteczne, słodkie upominki.
Wydarzenie obsługiwali animatorzy, a punktem kulminacyjnym był niezwykły pokaz niespodzianka. Mikołajki były okazją do wspólnego świętowania, a także do podsumowania całego roku aktywności Stowarzyszenia. Po spotkaniu wszyscy uczestnicy mogli wziąć udział w warsztatach organizowanych na płycie Rynku w ramach Jarmarku Bożonarodzeniowego. Nie zabrakło tam świątecznych przysmaków, a także wielu okazji do zakupu ozdób i bożonarodzeniowych prezentów.

Współpraca z największą organizacją w Gliwicach, a także jedną z największych na Śląsku - Stowarzyszeniem GTW, które od lat skutecznie rozwija projekty społeczne, sportowe oraz kulturalne, jest ważnym elementem naszych działań na rzecz lokalnej społeczności. Cieszymy się, że mogliśmy być częścią tak sympatycznego przedsięwzięcia i sprawić mnóstwo radości całkiem sporej grupie maluchów.

Acatom rozdaje prezenty na Święta
W działach sprzedaży czekają na naszych klientów specjalne promocje świąteczne!

W działach sprzedaży czekają na naszych klientów specjalne promocje świąteczne! Tylko do końca grudnia mieszkanie w inwestycjach Daszyńskiego Park i Wawer Go można nabyć z atrakcyjnym rabatem. Klienci Apartamentów Mikołowska w Gliwicach mogą zaś otrzymać komórkę lokatorską GRATIS. Więcej szczegółów pod numerami telefonów:
Gliwice - Apartamenty Mikołowska tel. 32 32 000 32
Katowice - Daszyńskiego Park tel. tel. 32 32 000 38
Warszawa  -  Wawer Go, tel. 22-111 00 60

Kupimy działki pod budownictwo wielorodzinne
Jesteśmy zainteresowani zakupem gruntów pod budownictwo wielorodzinne na terenie Krakowa.

Przesyłając ofertę danej nieruchomości prosimy o podanie:

  • lokalizacji i powierzchni nieruchomości
  • informacji na temat nieruchomości (plan zagospodarowania, planowana powierzchnia PUM,  WZiZT, inne)
  • proponowanej ceny

kontakt:

Wojciech Woźniak

Dyrektor d/s. ekspansji 

e-mail:  w.wozniak@acatom.pl

tel. 662-160-505